6272-916-ico-wu.jpg

Z jakich powodów nie masz ochoty na seks?

indeks1

Co tłumi chęci do uprawiania seksu?

Choroba

Poważna choroba, taka jak np. cukrzyca typu II, może między innymi obniżać poziom testosteronu u mężczyzn, co prowadzi do obniżonego zainteresowania seksem. Niski poziom testosteronu może też skutkować osłabieniem mięśni, obniżeniem masy kostnej oraz zaburzeniami erekcji. Pozostałe schorzenia, które erekcja mogą powodować niskie libido u mężczyzn, to choroba Parkinsona, niedokrwistość, zaburzenia neurologiczne, przewlekły ból i kłopoty z sercem. Jeżeli cierpisz na któreś z tych schorzeń, zapytaj swojego lekarza, jak możesz przeciwdziałać obniżeniu popędu płciowego.

Leki

Niektóre leki na receptę, takie jak Proscar zalecany w leczeniu prostaty, mogą również wywoływać obniżenie poziomu libido, co jest jednym ze skutków ubocznych ich stosowania. Przed przystąpieniem do zażywania jakichkolwiek leków na receptę, wnikliwie dowiedz się od lekarza wszystkiego, co powinieneś wiedzieć o ich korzyściach cialis bez recepty
jak również o ich efektach ubocznych.

Tryb życia

Spora część ludzi myśli, że niski poziom zainteresowania seksem to problem, który dotyczy starszych mężczyzn. Jednak to kłamstwo. W dzisiejszych czasach mnóstwo mężczyzn w wieku 30-40 lat zgłasza kłopoty z niskim libido. Jednym z powodów takiej sytuacji może być nieprawidłowy styl życia albo szkodliwe nawyki, takie jak palenie papierosów, zła dieta, zbyt mało snu oraz inne podobne okoliczności. Pomyśl nad przemianą stylu życia, rzuć papierosy, zacznij uprawiać sport oraz zmień dietę na lżejszą, a ochota na seks nie powinna stanowić już problemu.